Euro.Message madebycat
Kapat

Başvuru Formu

Kapat

Başvuru Formu

Kapat

Başvuru Formu

Şahıs (İşletmesi)
Tüzel

DenizBank Business ve DenizBank Bonus Business kartlarımız sadece tüzel firmalara verilmektedir, Şahıs (İşletmesi) sahipleri için hazırladığımız İşletme Business Kart hakkında detaylı bilgi için tıklayınız

Evet
Hayır

Lütfen resimde yazan sayıyı aşağıdaki alana giriniz.

Lütfen resimde yazan sayıyı aşağıdaki alana giriniz.

Bonus Business Card sadece tüzel firmalara verilmektedir. Şahıs işletmesi iseniz İşletme Kart’a başvurabilirsiniz

Kapat

yazarkasa POS Başvuru Formu

Evet
Hayır

Lütfen resimde yazan sayıyı aşağıdaki alana giriniz.

Lütfen resimde yazan sayıyı aşağıdaki alana giriniz.

Kapat

Başvuru Formu

Şahıs (İşletmesi)
Tüzel

Lütfen resimde yazan sayıyı aşağıdaki alana giriniz.

Sıkça Sorulanlar

Genel

 • Hesap özeti nedir?

  Her ay düzenli olarak adresinize gönderilen, bir önceki hesap kesim tarihinizle son dönemdeki hesap kesim tarihiniz arasında yapmış olduğunuz harcama, limit, bonus, borç ve ödeme bilgilerinin yer aldığı belgedir.

 • Alışveriş faizi nedir?

  Son ödeme tarihinde toplam borcunuzdan daha az bir tutar ödemeniz durumunda işletilecek aylık net faiz oranıdır.

 • Nakit avans faizi nedir?

  Kartınızla yaptığınız nakit çekme işlemleri için işlem tarihinden itibaren işletilecek aylık faiz oranıdır.

 • Gecikme faizi nedir?

  Ekstrede yer alan asgari ödeme tutarının son ödeme tarihinde ödenmemesi halinde son ödeme tarihinden itibaren asgari tutar üzerinden hesaplanır.

 • Nakit çekim ücreti nedir?

  Kartınızla yaptığınız her bir nakit çekme işlemi başına alınacak olan ücrettir. Bu ücret nakit çektiğiniz yere (otomatik,vezne,şube vb) göre değişiklik gösterebilir.

 • Limit aşım ücreti nedir?

  Yapmış olduğunuz harcama ve nakit çekme işlemlerinizin kartınıza tahsis edilen limiti aşması halinde alınacak olan ücrettir.

 • KKDF ve BSMV nedir?

  Ödenen vergi ve fonlardır. Mevzuat gereği kredi ve nakit net faiz oranları üzerinden Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu ve Banka Sigorta Muamele Vergisi net faiz oranlarına eklenerek hesaplanır.

 • Hesap özeti elinize ulaşmadığında ne yapmalısınız?

  444 0 800 DenizBank İletişim Merkezi' ni arayarak ya da AçıkDeniz İnternet Şubesi aracılığıyla adres bilgilerinizi kontrol edebilir gerekirse güncelleyebilirsiniz. Dilerseniz kredi kartı hesap özetinizi e-posta yoluyla talep edebilirsiniz.

İşletme Kart

Üretici Kart

 • Üretici Kart Başvurusu için ne yapmalıyım?

  Çiftçilik belgesi, ekim yaptığınız arazisinin tapu belgesi veya icar belgesi ile en yakın Denizbank Şubesine başvurmanız yeterlidir. Ayrıca web sitemizden ya da "Üretici_TCKN_ilinizin plaka kodunu" yazarak 4415'e göndererek de başvurabilirsiniz.

 • Üreticiye ne gibi faydalar sağlar?

  Gelir akışına uygun bir kart tasarımı (Geri ödemeler faiz tutarı ile birlikte, tüm tarım kredilerimizde olduğu gibi ürünün hasat tarihinde yapılabilmesi -Yılda bir kez ödeme), Elektronik bankacılık hizmetlerinin kullanılması (ATM, POS ...), İhtiyaç duydukça kullanılması (alışveriş yaparak ve nakit çekerek) ve istendiğinde tahsilat yapılabilmesi Nakit taşıma riskini ortadan kaldırması Erken ödeme imkanı sunması Anlaşmalı işyerlerinde Üretici Kartın sağladığı indirimli alışveriş fırsatından yararlanılması

 • Üye işyerlerine ne gibi faydalar sağlar?

  Kredi ve tahsilat risklerinin üstlenilmemesi (Kredi riski tümüyle DenizBank'a aittir) Finansman yükünün üstlenilmemesi Denizbank'ın yaygın üretici portföyünden yararlanılarak satışları arttırma olanağı Vadeli satışlardan kaynaklanan operasyonel maliyetlerin azaltılması Vadeli satış imkanının bulunması Üretici müşterilerle iletişimin sağlanması (Üretici müşterilere her ay düzenli olarak hesap ekstresi gönderilecektir. Bu ekstrelerde firmaların ve ürünlerinin tanıtımı yapılabilecektir.)

Çiftçi Kart

 • Çiftçi Kart Nedir?

  Çiftçi Kart çiftçilerimize özel olarak tasarlanmış bir banka kartıdır. (debit karttır)

 • Çiftçi Kart'ın özellikleri nelerdir?

  Çiftçi Kart'ınız ile;

  Yurt içi ve yurtdışında Electron ve Maestro kart kabul eden tüm işyerlerinde alışveriş yapabilir,

  DenizBank ATM'lerinden ve yurt içindeki diğer bankaların ATM'lerinden nakit çekebilir ve bakiye sorgulayabilir,

  Yurtdışında Electron veya Maestro amblemi taşıyan herhangi bir ATM'den para çekebilir, DenizBank ATM'lerinden her türlü bireysel bankacılık işlemi yapabilir,

  Toprak Mahsülleri Ofisi'ne (TMO) ürününüzü teslim edebilir ve teslim ettiğiniz ürünlerin bedelini kolaylıkla alıp, DenizBank ayrıcalıklarından yararlanabilir,

  Hasat vadeli "Kredili Mevduat Hesabı"ınıza erişebilir,

  Çiftçi Kartınız'a tanımlanacak olan Kredili Mevduat Hesabınız ile elektrik, telefon, su, cep telefonu ve doğalgaz gibi faturalarınız için otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Kredili mevduat hesabınızın ödeme tarihini ise yılda bir olarak hasat vadenize göre belirleyebilirsiniz.

Business Card

 • Business Card nedir?

  Şirket yönetici ve çalışanlarının yurtiçi ve yurtdışında işle ilgili tüm harcamalarını yapabilecekleri, şirketle ilgili harcamaları kontrol altına alabilecekleri kredi kartıdır.

 • Business Card'ın sağladığı avantajlar nelerdir?

  Personele harcırah veya iş avansı verilmesi ihtiyacını en aza indirir. Güvenli harcama ortamı sağlar, nakit, çek taşıma sorununu ortadan kaldırır. Nakit çekim avantajı ile acil nakit ihtiyacı karşılanır. Yurtdışında seçkin oteller zincirinden ayrıcalıklı hizmet alma imkanı sağlar. Rezervasyon ve indirim kolaylıkları sağlar. 24 saat 444 0 800 DenizBank İletişim Merkezi'nden destek alınır. Kartın kaybolması ya da çalınması halinde acil kart yenileme imkanı bulunmaktadır.

DenizBank Bonus Business Card

 • DenizBank Bonus Business Card kimlere verilir?

  DenizBank Bonus Business Card, özellikle KOBİ'lere yönelik seyahat, konaklama, temsil, ağırlama ve firma ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla firmalara/firma çalışanlarına verilen bir şirket kredi karttır. Tüzel firmalara verilmektedir.IT tarafından, şahıs firmalarına verilebilmesi için sistemde çalışma yapılmaya devam etmektedir.

 • DenizBank Bonus Business Card limit aşım ücreti varmıdır?

  DenizBank Bonus Business Card şirket kartı olduğundan,bireysel kartlardaki uygulamalardan farklıdır.Yapmış olduğunuz harcama ve nakit çekim işlemlerinde kartınıza tahsis edilen limiti aşmanız halinde limiti aşan tutarın %5' i kadar limit aşımı uygulanır. Ayrıca kredi kartı limitini aştığınız tutar, minumum ödeme tutarına ilave edilir.

Nakit Kart

 • Nakit Kart nedir?

  Ticari işletmelerin mal/hizmet alışverişlerinde kullanılmak üzere tamamen esnek vade yapısı ile çalışabilen nakit, çek senet ve teminat mektubu kullanım zorluklarını ve risklerini ortadan kaldıran kartlı ödeme ve tahsilat sistemidir.

 • Mal/Hizmet Satışı Yapan Firmalar İçin Nakit Kart ne gibi imkanlar sağlar?

  Çek, senet, teminat mektubu ve diğer tahsilat yöntemlerindeki operasyonel risk ve giderlerden tasarrruf sağlarsınız. Bu sayede rekabet avantajı yakalayabilirsiniz. Nakit taşıma riskinden kurtulursunuz. Çek ve senetlerin tahsil komisyon ve masraflarından tasarruf sağlarsınız Çek ve senet tahsillerindeki valör kaybından kurtursunuz. Vadeli alacaklarınızı düzenli olarak izleyebilirsiniz Otomatik muhabese yaratarak operasyonel fayda sağlayabilirsiniz. Banka garanti limiti çerçevesinde mal/hizmet satılması durumunda, alacaklarınızın vadesinde tahsil edileceği bankamızca garanti edildiğinden, planlı ve verimli bir finansman yönetimi imkanına kavuşacaksınız. Alacaklarınızın garanti altına alınması sayesinde ürünlerinize yansıtmış olduğunuz risk primini fiyattan düşerek rekabet avantajı sağlarsınız.

 • Mal/Hizmet Alımı Yapan Firmalar İçin Nakit Kart ne gibi imkanlar sağlar?

  Esnek vade ve tutarda ödeme yapabilirsiniz. Çek defteri, teminat mektubu almak için ödenen vergi ve komisyonlardan tasarruf sağlarsınız. Çek defteri ve nakit taşıma risklerinden kurtulursunuz. Satıcı firmaların sunabileceği avantajlardan yararlanma fırsatı yakalarsınız.. İhtiyaç duyduğunuzda, vadesi gelen ödemeleriniz için uygun faiz oranı ile finansman sağlayabilirsiniz. Vade tarihinde nakit kredi finansman desteği sayesinde çekinizin arkasının yazılma riskinden kurtulursunuz. Bankalardan çek defteri alma sıkıntınız ortadan kalkar, NAKİT KART limitleri çerçevesinde sonsuz yapraklı bir çek defteridir.

Turuncu 24

 • PIN kodu unutulduysa nasıl yeni PIN kodu oluşturulur?

  Uygulama açıldığında altta yer alan "PIN kodumu unuttum" butonu ile kullanıcı, 5101 19 ile başlayan kart numarasını ve kart şifresini girmelidir. "Gönder" butonu ile açılan sonraki ekrana, sistemde kayıtlı olan telefon numarasına DenizBank tarafından mesaj ile gönderilen şifreyi girmelidir. Kullanıcı daha sonraki girişlerinde de kullanılmak üzere 6 haneli PIN oluşturmalı ve teyidi için oluşturduğu PIN'i tekrar girmelidir.

 • Kullanılan krediden dosya masrafı, sigorta kesintisi olur mu?

  Turuncu24 ile kullanılan kredinin masrafları, diğer kanallardan kullandırılan kredinin masrafları ile aynıdır. Dosya Masrafı; 0-10.000 TL kredi kullandırımları için 200 TL olup, 10.000 TL üzeri kredi kullandırımlarında 300 TL'dir. Sigorta; gün sonunda kart limitinin 1,44 katı teminat ile sigorta bilgileri oluşur. Prim olarak ise hesaplanan teminat tutarının 0.09724 katı hesaplanır.

 • Kullanılankredi nasıl iptal edilir?

  Kullanıcı kredi iptali için şubesiyle görüşmelidir. Kredi iptali, şube tarafından normal İşletme Kart kredi iptali ile aynı akışta yapılmalıdır.